News
Aug
27

Kadangi QR kodai darosi vis populiaresni mūsų universitetas taip pat pradėjo kai kur juos naudoti. Nusprendėme kad būtų visai šaunu ir patogu, kad kiekvienos auditorijos tvarkaraštis būtų prie jos. Čia mums padėjo minėtieji QR kodai. Dabar prie kiekvienos auditorijos galite rasti ant jos numerio užklijuotą QR lipduką ir pasinaudoję savo išmaniuoju telefonu sužinoti tos savaitės paskaitas toje auditorijoje.

Auditorija

QR kodas

QR code (quick response code) tai yra jau įprasto ir daug kur sutinkamo UPC kodo atmaina. Tai nedidelis baltų ir juodų taškų tinklelis, kuriame gali būti užkoduota net iki 3 KB duomenų. Palyginti su įprastu brūkšniniu kodu, QR kodai dešimt kartų talpesni, universalesni, atsparesni pažeidimams. Juos vis dažniau aptinkame kasdienybėje.

    QR kodas (pvz.)              UPC kodas (pvz.)                                

    UPC

 Šiais laikais mobilusis telefonas dažniausiai yra fototelefonas, QR kodas taikomas tiesiogiai bendrauti su pirkėjais, klientais ir t.t. Nedidelė telefone veikianti programa gali išanalizuoti nuotrauką ir informaciją pateikti telefono ekrane. Mobiliuoju telefonu perskaitytas QR kodas gali nukreipti pirkėją į tinklalapį, kuriame aprašoma prekė. Reklamose rodomas QR kodas gali būti panaudotas automatiškai parengti SMS žinutę ar pradėti pokalbį.

 

Programėlę QR kodams perskaityti galite parsisiųsti į savo išmanųjį telefoną iš „Google play“ paieškoje įrašę „Barcode Scanner v4.0“ arba iš čia (skirta telefonams su AndroidOS):

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.zxing.client.android

Telefonams su iOS (iPhone)

http://itunes.apple.com/gb/app/qr-reader-for-iphone/id368494609?mt=8


Comments (0)